وبلاگ

8 دلیل که بدانیم صندلی ماساژور چگونه به بدن کمک می کند؟

شاید بهتر باشد در ابتدا دو مزیت اصلی صندلی ماساژور نسبت به ماساژ دستی را توضیح دهیم: اول اینکه صندلی ماساژور دقیقا بر اساس آناتومی بدن طراحی شده و میزان فشارها و قسمت هایی از بدن که گوی ها بر روی آن حرکت می کنند کاملا حساب شده و از پیش تنظیم شده است، در صورتی که در ماساژ دستی باید اطمینان حاصل کنید که فرد ماساژ دهنده دانش لازم در مورد آناتومی بدن را داشته باشد.
دلیل دوم اینکه در زندگی مدرن امروزی که ارزش زمان بیش از پیش شده است تکنولوژی به سمتی حرکت می کند تا افراد با صرف کمترین زمان به بیشترین رضایت دست یابند. صندلی ماساژور برقی میتواند همزمان از گردن تا کف پای شما را ، حتی در مدت زمان 5 دقیقه به صورت کامل ماساژ دهد. البته زمان لازم برای یک دور کامل ماساژ 20 دقیقه است، اما می توان بسته به زمان فرد از 5 تا 60 دقیقه آن را تنظیم کرد

حال بهتر است پاسخ سوال اصلی را بدهیم، صندلی ماساژور چگونه به بدن من کمک می کند؟

1-    باعث کاهش درد های عضلانی می شود

درد عضلانی در زندگی امروزه جزیی جدا نشدنی از انسان شده است، زندگی ماشینی، عدم تحرک زیاد و پشت میز نشستن ها، رانندگی طولانی مدت، باعث گرفتگی عضلات و خواب ماهیچه ها می شود، این امر باعث خستگی زیاد در افراد شده و میزان کارایی فرد را پایین می آورند. عمده این گرفتگی ها در عضلات کتف و شانه و ران پا می باشد. 
صندلی ماساژور به وسیله گوی های مکانیکی می تواند 5 تا 6 مدل ماساژ را شبیه سازی کند مانند ماساژ کوبشی، مالشی، شیاتسو و … 
هرچه صندلی ماساژور کامل تر باشد تنوع ماساژی بیشتری دارد و حرکات گوی ها در آن اصلاح شده تر و بیشتر به حرکات دست انسان شبیه است که می توانند با ورز دادن ماهیچه باعث آزاد شدن عضلات و برطرف کردن خستگی شوند.

2-    به خواب بهتر کمک می کند

حتما شنیده اید که ماساژ خوب ماساژی است که باعث شود فرد به خواب برود، مطالعات زیادی در این رابطه شده است و محققان این امر را به امواج مغزی به نام امواج دلتا که باعث خواب عمیق می شوند ربط داده اند. در صندلی ماساژور های جدیدتر، قابلیتی تعبیه شده به نام ” حالت بی وزنی بدن” که در آن صندلی، بدن را در حالتی قرار می دهد که فشار نیروی جاذبه از روی ستون فقرات برداشته می شود و بدن احساس سبکی می کند و می تواند به خواب راحتی برود.

3-    باعث بالا بردن گردش خون و ایمنی بدن می شود

صندلی ماساژور باعث بالا بردن گردش خون می شود، گردش خون بالاتر یعنی سلامت بیشتر، حتما می گویید چرا؟
چون وقتی گردش خون بالا می رود گلبول های سفید بیشتری در سراسر بدن حضور پیدا می کنند و با بیماری ها مبارزه می کنند، همچنین گردش خون بالا، اسید لاکتیک انباشته شده در عضلات را خارج می کند.

4-    تغذیه بهتر سلول های بدن و جلوگیری از ایجاد سرطان

صندلی ماساژور باعث بهبود گردش سیستم لنفاوی بدن می شود که وظیفه آن جمع آوری مواد زاید از سلول ها و رساندن مواد مغذی جدید به آن هاست، بهبود گردش لنف باعث خروج سموم از بدن شده و با تغذیه درست سلول ها از تبدیل شدن آن ها به سلول های سرطانی جلوگیری می کند

5-    سلامت را به پاهای شما هدیه می دهد

پا قلب دوم انسان است، مزایای رفلکسولوژی به خوبی توسط چینی ها شناخته شده است که پیوند مستقیم بین پاهای سالم و یک بدن سالم را نشان می دهد.
بسیاری از صندلی ماساژور ها، ماساژ کف پا را دارند، غلتک ها دقیقا بر روی نقاط رفلکسولوژی کف پا فشار وارد می کنند و علاوه بر برطرف کردن خستگی باعث کارایی بهتر اندام هایی درونی بدن مخصوصا سیستم گوارش می شوند.

6-    در درمان آرتروز مفید است

صندلی ماساژور ها قابلیت کشش مفاصل را دارا هستند، به این صورت که کیسه های هوا دور پا را محکم گرفته و همزمان قسمت پا شروع به حرکت به سمت پایین می کند، این عمل باعث تنگ تر شدن رگ ها می شود و خون با فشار بیشتری در پاها جریان پیدا می کند که در درمان آرتروز بسیار موثر است.
بعضی از صندلی ماساژور ها قابلیت کشش دست ها را نیز دارا هستند

 7-    گرما درمانی

حتما شما هم در خانه کمپرس های گرمایشی دارید، گرم کردن ناحیه ای که درد می کند از قدیم یکی از روش های درمان بوده است.
امروزه بیشتر صندلی ماساژور ها دارای سیستم گرمایشی هستند که با گرم کردن بدن باعث بالا رفتن گردش خون در آن ناحیه می شوند وعلاوه بر تسکین درد، تاثیر ماساژ را چند برابر می کنند.

8-    افزایش دهنده هشیاری

 مطالعه در موسسه تحقیقات لمسی(TRI)  نشان داده است که بزرگسالانی که در روز فقط 15 دقیقه از صندلی ماساژور استفاده کردند کارایی مغزی بهتری داشته، مسایل و مشکلات ریاضی را سریع و کاملتر حل کرده اند. هم چنین مطالعات دیگر نشان می دهد که ماساژ گرفتن به وسیله صندلی ماساژور برای افراد دارای اختلالاتی مانند ADHD وADD  که یک نوع اختلال رفتاری و فراگیری است مناسب است.

بررسی مزایایی که در بالا عنوان شد نشان دهد که صندلی ماساژور می تواند مانند یک تعطیلات ذهنی و جسمی کوچک برای شما عمل کند، هر زمان که به آن نیاز دارید 10 دقیقه استفاده از آن انرژی از دست رفته را به شما باز گرداند و می توانید از بقیه اوقات روز خود نیز بهترین استفاده را ببرید
یک صندلی ماساژور پیشرفته را امتحان کنید و دقیقا متوجه می شوید که منظور ما چیست.  شما شایستگی این را دارید بهترین ها را داشته باشید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *